Hasır Sepet

Cuma, Ekim 14, 2005

AYICIKLI BİBLOGeçenlerde Remzi Kitabevi'nden bir hobi kitabı aldım. İçindekileri görseniz gözlerinizi yerinde tutmakta zorluk çekerdiniz, ki benimkiler bi parça uğradı. Bir takım nakış işleri var ki bana pek gelmez, daralıveriyorum hemen. Zaten profesyonel işi gösterilenler biraz daha, ben de beceremem. Örgüleri yapabilmek isterdim ama örme bilmiyorum, dümdüz haricinde. En kısa zamanda en azından bu kitapta gösterilenleri öğrenmeliyim, çok heves ettim valla.
Ben de kendi dişime göre bu bibloyu buldum içinde. Cuma, malum, boş günüm, soru hazırlamak, ütü yapmak, yemek yapmak, ortalık süpürmek ve toplamak, çamaşır yıkayıp asmak gibi entellektüel faaliyetlerimin arasında da bunu yaptım.
Yalnız ayı deyip geçmeyelim, o bir imkansızlıklar ayısı!! Pişmesi bir dertti boyaması bir dert! Önceki senelerden kalma ahşap boyama ekipmanımı çıkardım, renklendirebilmek amacıyla. Fakat işe bakınız ki, bütün fırçalarımı tutkala batırıp öyle bırakmışım, böylelikle tel tel değil bir bütün halinde, tahtadan hallice fırçalarım olmuş. Bu gördüğünüz ayı parmak ve kürdan marifetiyle boyandı. Dışarı çıkıp yeni fırça alamayacak kadar üşengeç, fırça alana kadar boyamayı erteleyemecek kadar sabırsız bir insan olan kendimi takdimimdir!
Bu bir denemedir, daha iyisini önümüzdeki günlerde yapacağım. Ayrıca bu böyle yalnız başına takılan bir ayı değil, kocası da var, ikisi birlikte ayrı ayrı çerçevelerin içine girip duvar panosu oluyorlar, ki ben kendilerinin banyomun tam karşısında boş duran duvarı güneş gibi aydınlatacaklarına kaniiyim.
EN kısa zamanda projemin bitmiş halini de bekleyin!!

Not: Geçenlerde bahsettiğim dehşetengiz projem bu hamur ayıdan ibaret değildir, yanlış anlaşılmasın!